Líšnice - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Sousedské posezení

Sousedské posezení

kultrurní a společenská akce

Starosta obce pan Jiří Kvíčala přivítal v neděli 9. prosince všechny přítomné v sále kulturního domu na Sousedském posezení a popřál jim příjemnou zábavu. Děti se publiku podruhé představily se svojí pohádkou o Červené karkulce. Vlk byl opět poražen a malí herci i jejich režisérka paní Zámečníková byli za svůj výkon odměněni potleskem. Parket kulturního domu potom již patřil tanečníkům folklorního souboru Hanačka z Litovle. Tanečníci v hanáckých krojích se představili ve dvou vstupech a zatancovali svá taneční pásma zaměřená na lidové zvyky a tradice. Soubor Hanačka podle ohlasů diváků určitě nebyl v Líšnici naposledy.
O další kulturní vystoupení se postaral pěvecký soubor občanů Líšnice a Vyšehorky. Pod vedením paní Jaroslavy Springerové zazpívali zpěváci zcela nové písně, nacvičené právě pro tuto příležitost. Po malém občerstvení, které se podává návštěvníkům sousedského posezení také již tradičně, se v sále promítal videopořad Události obce Líšnice. Dokumentuje společenský a kulturní život v naší obci za rok 2012 a stejně jako v minulých letech jej natočil a vyrobil Aleš Plhák. Na závěr sousedského posezení si ještě všichni v sále zazpívali pár písniček společně s místním pěveckým sborem.
Datum vložení: 30. 12. 2012 0:00
Datum poslední aktualizace: 30. 12. 2012 0:00